Wydawca treści

Obiekty edukacyjne

Rezerwat "Krzemianka"

 

Na terenie rezerwatu znajduje sie ścieżka edukacyjna. Z uwagi na bardzo trudne warunki terenowe na części szlaku leśnicy wybudowali kładkę, która umożliwa obejrzenie trudno dostępnych miejsc.

Szlak prowadzi przez tereny źródliskowe gdzie bierze swój początek rzeka Krzemianka. Wędrując po ścieżce można obejrzeć prehistoryczną kopalanię krzemienia. Kładka prowadzi też przez skansen pszczelarski, gdzie można obejrzeć barcie (zostały odnowieone w 2008 roku przez wykwalifikowanego bartnika).

Kładka zmodernizowana w 2012 roku jest tak pomyślana aby można było zacząć i skończyć wędrówkę w tym samym miejscu, taki przebieg szlaku ułatwia dojazd autokarem. Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym,(085 727 82 19) dla zorganizowanych grup Nadleśnictwo może zapewnić osobe oprowadzającą.

 

Nadleśnictwo Knyszyn w oparciu o Zarządzenie nr 57 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dn. 9 maja 2003r w sprawie wytycznych prowadzenia edukacji leśnej społeczeństwa zwraca się z prośbą do wszystkich zainteresowanych organizacją spotkań edukacyjnych na terenie nadleśnictwa o zapoznanie się i zastosowanie warunków zawartych w załączonym dokumencie „Porozumienie".

Odpowiednio zorganizowana współpraca uwzględniająca wskazane w Porozumieniu kwestie BHP zagwarantuje uczestnikom spotkań, w tym także nauczycielom pełniącym funkcje opiekunów, odpowiednie warunki do nauki, rzetelną informację i przede wszystkim bezpieczeństwo.

W celu omówienia szczegółów i pobrania formularza „Porozumienia" proszę kontaktować się bezpośrednio z wybranym nadleśnictwem.

 

Do pobrania:

 

POROZUMIENIE

OŚWIADCZENIE

 

PAMIETAJ ! !

  1. Nigdy nie idź do lasu podczas silnych wiatrów i burz.
  2. Jeśli podczas pobytu w lesie/parku zastała cię burza, wyłącz telefon komórkowy, nigdy nie chroń się pod najwyższymi drzewami.
  3. Czytaj informacje umieszczone na tablicach informacyjnych przy wejściach na szlaki, ścieżki i stosuj się do nich.
  4. Nie schodź z wyznaczonych szlaków i ścieżek, szczególnie jeśli słabo znasz odwiedzaną okolicę.
  5. Dostosuj obuwie do warunków terenowych, najlepsze jest obuwie sportowe, z zakrytą kostką.
  6. Zachowuj się cicho.
  7. Jeśli spotkasz dzikie zwierzę (np. wilka, żubra, dzika), nie zbliżaj się do niego, powoli i spokojnie wycofaj się z tego miejsca.
  8. Po każdej wizycie w lesie/parku/na łące sprawdź dokładnie czy nie ma kleszczy na twoim ciele.
  9. Nie oddalaj się od swoich towarzyszy.