Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Maluchy nagrodzone za patriotyzm

Maluchy nagrodzone za patriotyzm

Nadleśniczy Nadleśnictwa Knyszyn Krzysztof Dąbkowski zaprosił do nadleśnictwa i nagrodził czworo małych dzieci uczestniczących 11 listopada 2017 r. we Mszy Świętej i dalszych uroczystościach 99. rocznicy odzyskania przez Polskę  niepodległości. 

Uwagę nadleśniczego zwróciły dwie dziewczynki i dwóch chłopców, którzy w sobotę rano o godzinie 9:00 zajęły przed ołtarzem pierwszą wolną ławkę (zarezerwowaną dla tzw. VIP-ów) w Kościele p.w. M.B. Częstochowskiej i Św. Kazimierza w Mońkach. 

Nadleśniczy wręczając nagrody zaznaczył, że Ci najmłodsi dali wzorowy przykład innym rówieśnikom, młodzieży i dorosłym. A poprzez godne uczestnictwo w obchodach tego Święta okazujemy wdzięczność tym, którzy w istotny sposób przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości w listopadzie 1918 roku. 

Nagrodę od nadleśniczego otrzymała też osoba śpiewająca pieśń patriotyczną. 

Wręczenie nagród odbyło się w Nadleśnictwie Knyszyn w obecności Ks. Wojciecha Wojtacha, Burmistrza Moniek Pana Zbigniewa Karwowskiego,  Sekretarz Starostwa Powiatowego w Mońkach Pani Barbary Jolanty Maciorowskiej i rodziców dzieci.

Ks. Proboszcz, Pan Burmistrz i Pani Sekretarz małym patriotom wręczyli dodatkowe upominki.