Lista aktualności

Pierwsze zajęcia z programu „Poznaj swój las”

Regionalny Projekt „Poznaj swój las” jest nowatorskim pomysłem połączenia rekreacji na świeżym powietrzu oraz edukacji leśnej

Regionalny Projekt „Poznaj swój las" jest nowatorskim pomysłem połączenia rekreacji na świeżym powietrzu oraz edukacji leśnej. Projekt jest realizowany w 11 nadleśnictwach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku: Bielsk, Nurzec, Białowieża, Waliły, Rajgród, Knyszyn, Łomża, Nowogród, Augustów, Szczebra, Suwałki.

14 czerwca zorganizowaliśmy pierwsze zajęcia w ramach Projektu.  Uczestniczące w nich dzieci i ich opiekunowie zapoznawali się z zasadami orientacji w terenie, biegów na orientację, szkolili się w umiejętnościach czytania mapy i posługiwania się kompasem. W ramach zajęć przeprowadziliśmy zawody z orienteeringu, w których każda drużyna miała za zadanie odnaleźć w terenie wyznaczone na mapie punkty i potwierdzić  swoją obecność za pomocą specjalnego kasownika.  Na pamiątkę pierwszego ukończonego biegu w ramach projektu „Poznaj Swój Las" każdy z uczestników zajęć dostał od nas drobny upominek.

Z projektu „Poznaj Swój Las" może korzystać każdy.  Jest to doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu w lesie z rodziną lub przyjaciółmi.  W naszym Nadleśnictwie powierzchnia przeznaczona do realizacji Projektu została umiejscowiona w Leśnictwie Krzemianka w sąsiedztwie rezerwatu Karczmisko  i  nieopodal  edukacyjnej ścieżki o orliku krzykliwym. Zapraszamy!

Niebawem Projekt rozszerzy się o leśny pakiet edukacyjny dla dzieci i ich opiekunów oraz o aplikację mobilną.

Więcej o projekcie: http://www.bialystok.lasy.gov.pl/poznaj-swoj-las