Lista aktualności

Obchody Dni Lasu – Łomża 2017

Regionalne Obchodach Dni Lasu – Łomża 2017

W dniu 22 czerwca pracownicy Nadleśnictwa Knyszyn uczestniczyli w Regionalnych Obchodach Dni Lasu – Łomża 2017. W uroczystości udział wziął   Minister Środowiska prof. Jan Szyszko, biskupi diecezji łomżyńskiej oraz ponad 300 leśników z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. Obecni byli także przedstawiciele władz miejskich i samorządowych, szeregu firm i instytucji współpracujących na co dzień z Lasami Państwowymi.

Obchodny Dni Lasu rozpoczęły się mszą świętą w Katedrze pw. Św. Michała Archanioła, po czym uczestnicy uroczystości udali się do Centrum Kultury w Łomży, gdzie dyrektor Andrzej Józef Nowak w swojej przemowie podsumował pracę leśników białostockiej dyrekcji, a prof. Bogumiła Jędrzejewska wygłosiła wykład pod tytułem: Kościół z białą wieżą – duchowe dziedzictwo leśników Drugiej Rzeczypospolitej.

Regionalne Obchody Dni Lasu były również okazją do wyróżnienia za wybitne osiągnięcia i  dokonania zawodowe kilkudziesięciu pracowników z nadleśnictw i biura RDLP w Białymstoku.

Uroczystość uświetnił występ Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego, następnie uczestnicy spotkania udali się na wspólny poczęstunek.